Zgjati vetëm tre muaj, Maradona largohet nga klubi argjentinas!

20:10 | 19/11/201920:100

Diego Armando Maradona e ka mbyllur me skuadrën argjentinase, Gimnasia. Legjenda e futbollit u zyrtarizua si trajner i kësaj skuadre tre muaj më parë, por nuk ia doli që të bashkojë futbollistët dhe të nxjerrë nga kriza skuadrën.

Presidenti i Gimnasia, Gabriel Pellegrino, shpjegoi: “Maradona nuk është më trajner i skuadrës. Ai tha që erdhi këtu për të bashkuar skuadrën, e jo për ta ndarë atë.

Ish-trajneri dhe kapiteni i Argjentinës u zyrtarizua në krye të Gimnasias në fillim të muajit shtator, kur kjo skuadër ishte në vend të fundit (24) në elitën e futbollit argjentinas./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono