Zero tolerancë ndaj racizmit, United dënon përjetë tifozin

18:36 | 22/10/201918:360

Racizmi nuk mungoi as në derbin e Anglisë midis Manchester United dhe Liverpoolit, edhe pse ishte një rast i izoluar. Një tifoz vendas nuk përtoi të kapej me Trent Alexandër-Arnold në fundin e pjesës së parë.

“Je një zezak i dreqit”, i është drejtuar 21-vjeçarit të ekipit të Jurgen Klopp. Kamerat e kanë identifikuar tifozin dhe “Djajtë e Kuq” kanë marrë masa.

Alexander Arnold

Tifozi është përjashtuar përjetë nga stadiumi “Old Trafford” dhe nuk do të ketë më mundësi të ndjekë ekipin e zemrës në duelet shtëpiake. Ai ka mundësi për të apeluar vendimin dhe është e sigurt që do ta bëjë diçka të tillë, me shpresën që dënimi të zvogëlohet disi. /abcnews.a


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono