Zero tolerancë, minutat fatale për dyshen e Bayern Munchen

23:22 | 18/10/201923:220

Gjermanët nuk njihen kot si një popull strikt dhe i disiplinuar. Shembulli i fundit vjen nga Bayern Munchen. Klubi bavarez ka një rregullore të mirëpërcaktuar dhe të gjithë duhet ta zbatojnë me përpikmëri, sidomos orarin e stërvitjeve.

I riu Alphonso Davies e pësoi i pari gjatë këtij sezoni. 18-vjeçari i talentuar u vonua në stërvitje 15 minuta dhe një gafë e tillë i kushtoi 20 mijë euro gjobë. Diçka e tillë është përsëritur sërish në ekipin gjerman.

Bild raporton se Ivan Perisic dhe Javi Martinez janë vonuar në stërvitje, duke mos u paraqitur në orarin e duhur. Niko Kovac kishte vendosur të niste stërvitjen e sotme në orën 13:30. Kroati është paraqitur pas 6 minutash dhe spanjolli pas 7 minutash.

Kaq ka mjaftuar që të dy të marrin një gjobë të majme. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe në një klub si Bayern Munchen. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono