Zero minuta në Superiore, braziliani largohet pa lënë gjurmë

10:59 | 09/11/201910:590

Të huajt që vijën në Superiore dhe largohen pa gjurmë janë të shumtë. Një prej tyre ishte edhe sulmuesi Stenio Dutra, braziliani që Laçi e mori si alternativë për Kyrian Nëabueze. Futbollisti 25-vjeçar që kishte provuar të luante edhe më parë në Europë, me Lahti në Finlandë, nuk mori asnjë minutë në kampionat.

Stenio u grumbullua në shtatë takime me kurbinasit, ndërkohë që në Korçë nuk ishte. Laçi ka gjetur marrëveshjen me të dhe është e konfirmuar që nuk do të jetë pjesë e bardhezinjve në vazhdim. Sulmuesi u aktivizua në dy ndeshjet me Elbasanin në Kupë dhe nuk shënoi dot.

Starova, por as Cungu, nuk i besuan në asnjë moment. Zgjidhja më e mirë ishte përfundimi i marrëveshjes me konsensus. Më parë nga Laçi është larguar edhe mesfushori Damian Gjini, ndërkohë që pritet që deri në janar të ketë edhe të tjera lëvizje./

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono