Zërat për abuzim, Osmani: Kam punuar në përputhje me ligjin

22:37 | 11/10/201822:370

Zëvendës kryeministri shqiptar i Maqedonisë, Bujar Osmani ka mohuar zërat për abuzim me detyrën, të ngritura në kuadër të hetimit të Prokurorisë Speciale, të koduar “Pacienti”. Në reagimin e tij, Osmani ka deklaruar se gjatë kohës që ka mbajtur postin e ministrit të Shëndetësisë ka punuar gjithmonë në përputhje me ligjin dhe me interesat e qytetarëve. Ai është shprehur se shpreson që dyshimet e ngritura ndaj tij të sqarohen sa më shpejt të jetë e mundur.

“Prej vitesh ka patur spekulime për abuzime në Ministrinë e Shëndetësisë gjatë kohës që unë isha ministër dhe kam qenë unë një nga ata që kanë këmbëngulur për nisjen e një hetimi”, ka thënë Osmani. Ai ka shtuar se, pret që prokurori të verifikojë sa më parë faktet. Ndërkohë, kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se askush nuk mund të shpallet fajtor pa u provuar dyshimet. Ai ka thënë se do ta ndjekë procesin hetimor me vëmendje dhe do të veprojë në kohën e duhur nëse do të verifikohet diçka që ka të bëjë me dinjitetin e qeverisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono