Zërat e largojnë nga Liverpool, Shaqiri: Fitoj titullin këtu!

18:40 | 19/11/201918:400

Sulmuesi me origjinë shqiptare i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka folur për mediet britanike, ku ka thënë se ëndrra më e madhe e tij është të fitojë titullin kampion me të kuqtë e Jurgen Klopp. Edhe pse flitej për një largim të tij, Shaqiri ka mohuar gjithçka me deklaratën e tij.

Për fitimin e Champions League, Shaqiri tha: “Ndjesi e jashtëzakonshme, deri më tani e kam fituar dy herë, njëherë me Liverpoolin, njëherë me Bayern Munchen. Është një kompeticion elitar dhe jo të gjithë lojtarët arrijnë ta fitojnë.

Unë kam dy medalje të Champions League, por dua titullin e Premier League me Liverpoolin. Kjo është ëndrra ime më e madhe”, përfundoi sulmuesi me origjinë shqiptare./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono