Zelandë e re, sërish frikë për atentate

19:37 | 30/04/201919:370

Në Zelandën e Re është rikthyer frika e atentateve terroriste pasi një person është arrestuar në banesën e tij në zotërim të armëve, municioneve dhe pakove bombë. Arrestimi vjen pak kohë pas atentateve të 15 marsit, kur një person sulmoi me armë zjarri dy xhami në kryeqytetin Kristçërç, duke vrarë të paktën 50 persona dhe plagosur shumë të tjerë. Lajmin e ka bërë të ditur policia vendase, e cila ka evakuuar zonën dhe e ka izoluar atë, duke kujtuar se edhe atentatori i xhamive u gjet në posedim të armëve dhe dy bombave artizanale në makinën e tij. Hetuesit megjithatë kanë refuzuar të prononcohen nëse arrestimi i së martës i një 33-vjeçari ka lidhje me atentatet e 15 marsit.

/ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono