Ze Maria jo më trajner i Tiranës, pasardhës Ilir Daja ose Ardian Mema

18:42 | 11/10/201818:420

Ze Maria nuk është më trajner i Tiranës. Braziliani ka rënë dakord me presidentin Halili për t’u larguar përfundimisht, ndërsa si pasardhës mund të jenë Ardian Mema, Ilir Daja ose Besnik Prenga.

Pritej të ndodhte, por jo tani. Ze Maria tashmë nuk quhet më trajner i Tiranës, ndërsa klubi pritet të lajmëroi pasardhësin e tij në konferencën për shtyp, këtë të premte në mesditë.
Braziliani mbërriti me 15 minuta vonesë në stërvitjen e kryeqytetasve në kompleksin “Skënder Halili” dhe pastaj vendosi të mos dilte për të drejtuar ekipin.
Këtë gjë e bëri vetëm trajneri i portierëve, Emanuel Egbo.

Ky është kulmimi i një situate që u përkeqësua vazhdimisht, dhe që ishte e keqe që pas javës së parë të kampionatit, ndërsa si pasardhës të tij përfliten Ardian Mema Ilir Daja, ose Besnik Prenga.
Ze Maria dhe presidenti i Tiranës, Refik Halili, kanë biseduar për mënyrën e prishjes së kontratës, pasi trajneri nuk ka dhënë dorëheqje, ndërsa palët duan të arrijnë një kompromis.
Lajmi më i bujshëm, pas largimit të brazilianit, është ai që si pasardhës i tij mund të jetë trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja.

Nuk ka konfirmim nga palët, por këtë e bëjnë të ditur për ABC News-in, burime shumë pranë presidentit Halili. Besohet se drejtuesit e Flamurtarit nuk janë të kënaqur me Dajën, por burimet e mësipërme pohojnë se Halili i ka një borxh trajnerit kryeqytetas, dhe se mund t’ia shlyejë pikërisht tani. Tirana ndodhet në vendet e fundit të renditjes me vetëm 8 pikë në 8 javë kampionat./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono