Zbulohet vrasësi i 18-vjeçarit shqiptar në Greqi

17:00 | 05/12/201817:000

18-vjeçari shqiptar, Marios Isak, që u vra mbrëmjen e së martës në Kavalla, është ekzekutuar nga një shqiptar shok fëmijërie i viktimës. Mediat greke bëjnë të ditur se autori e pranoi vrasjen pas arrestimit, por sqaroi se e kishte bërë gabimisht.

Sipas ekspertit të mjekësisë ligjore, që ka kryer ekzaminimin përkatës, plumbi e ka marrë viktimën në kraharor dhe i ka përshkruar mushkëritë.

Viktima ishte lojtar i një ekipi futbolli grek. Sipas informacioneve të mediave greke, shqiptari aktivizohej me ekipin e futbollit të Herakles në Kavalla. I riu shqiptar ishte rritur në këtë qytet, ku kishte ndjekur gjimnazin dhe më pas kishte nisur shkollën e lartë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono