Zbulohet prapaskena, Pique tentoi blerjen e klubit më të vjetër në botë

17:29 | 10/10/201917:290

Gerard Pique ka qenë shumë pranë blerjes së një klubi anglez. Mbrojtësi i Barcelonës negocioi gjatë në muajin korrik, por marrëveshja mes palëve nuk u arrit.

The Athletic raporton se 32-vjeçari spanjoll ka bërë një ofertë për blerjen e Notts County nëpërmjet grupit të tij Kosmos Global Holding. Tratativat nuk kanë patur një fund të lumtur dhe shkaku kryesor kanë qenë problemet financiare të klubit që militon në National League (divizioni i katërt i futbollit anglez).

Tifozë të Notts County

Qëllimi i Pique ishte shndërrimi i klubit më të vjetër në botë me një histori 157-vjeçare në një akademi për prodhimin e talenteve të rinj. Akordi nuk u arrit dhe drejtuesit e Notts County vendosën më pas t’i shisnin aksionet vëllezërve danezë, Alexander dhe Christoffer Reedtz. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono