Zbulohet banda shqiptare që kishte grabitur 29 apartamente në Itali

11:47 | 12/02/2019

Policia e Firences arrestoi 12 persona, 11 ndodhen në paraburgim dhe një në arrest shtëpie, të gjithë shtetas shqiptarë të moshës nga 20 deri në 47 vjec. Ata konsiderohen anëtarë të një bande eksperte për grabitjen e apartamenteve. Të paktën 29 janë grabitjet e kryera nga ata në të gjithë Toskanën, ndërkohë që viktimat flinin në apartamentet e tyre. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono