Zbardhet vdekja e 13-vjeçares në Tiranë

13:37 | 12/10/2018

Policia deklaron se 13-vjeçarja që ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme në spital është vetëvrarë me armën e gjahut të të atit. Pas marrjes së deklarimeve nga familjarët, rezulton se e mitura dyshohet të jetë vetëvrarë në banesë, ndërsa mbetet ende mister motivi këtij veprimi.

13-vjeçarja, e cila u gjet e  pajetë në banesë e saj në zonën e Bregut të Lumit pasditen e së enjtes në Tiranë, dyshohet se i ka dhënë fund jetës me armë zjarri.

Të paktën kështu deklaroi policia një ditë pas ngjarjes, e cila tha se nga hetimet e kryera u vërtetua pista e vetëvrasjes. Kasandra Brahja, të cilën e shikoni në fotografi, dyshohet të jetë vetëvrarë në banesë me armën e gjahut të të atit.

Blutë e kryeqyetit sekuestruan  armën e gjahut për të cilën Xhevat Brahja, dispononte leje. Mësohet Brahja ishte në banesë me vëllanë dhe nusen e tij, të cilët janë shurdhmemecë. Djali dhe nusja prej pamundësisë për të folur, nuk kanë mundur t’i tregojnë gjë babit të vajzës, teksa grupi hetimor e ka pasur të vështirë të saktësojë nëse ka qenë vrasje apo vetëvrasje.

Edhe pse viktima 13-vjeçare, u shoqërua pasditen e së enjtes në spital, përsëri nuk mundi të shpëtojë nga plaga e shkaktuar me armë gjahu. Dyshohet se e reja është qëlluar me armë në pjesën e barkut, në shtëpinë e saj në rrugën “Niko Avrami”, teksa familjarët e saj shprehen të habitur për këtë veprim të vajzës së mitur./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono