Zauai: May në Bruksel për negociata të reja për Brexit

20:15 | 10/12/2018

Kryeministrja britanike Theresa May do të rikthehet në Bruksel në përpjekje për të marrë negociata shtesë për Brexit dhe në mënyrë të veçantë për të hequr pikat e ndalimit. Mekanizimine kundërshtuar shumë në Britaninë e Madhe në kufirin irlandez. Lajmin e ka konfirmuar në profilin e tij Twitter, Nadim Zauai, një nga nën sekretarët e qeverisë britanike, në pritje të deklaratave zyrtare nga Dhoma e Përbashkët. Ai shton se Theresa May ka dëgjuar kolegët dhe do të shkojë në Bruksel për të kundërshtuar pikat e ndalimit./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono