Zarfi në çantë fut në telashe shqiptarin

12:30 | 09/04/201912:300

Një korrier shqiptar që transportonte rreth 600 gram kokainë, e cila mund të arrinte vlerën mbi 50,000 euro, u arrestua nga policia e Raguzës. Agjentët e ndaluan atë pasi i bënë një kontroll çantës së tij në terminalin e autobusave Scicli, ku ai kishte ardhur me autobus nga një rajon tjetër.

Agjentët vunë re disa të huaj me origjinë shqiptare, prandaj të gjithëve iu kërkua të tregonin dokumentet dhe iu kontrolluan çantat. Pas kontrollit shqiptari u arrestua pasi në një zarf të gjetur në çantën e tij iu sekuestrua lënda narkotike. Ai tashmë është lënë në paraburgim në dispozicion të autoriteteve ligjzbatuese./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono