Zajmi: Kjo Shqipëria e Rejës, më gëzon produkti shqiptar

23:46 | 14/10/201923:460

Uvil Zajmi, ish-arbitër në futbollin shqiptar, mendon se që futbolli të ecë përpara duhen ndërtuar strategji. Në emisionin “Pressing” në ABC News ai foli edhe për trajnerin aktual të kombëtares,. Edoardo Reja.

“Problemi i një ekipi kombëtar është strategjia. Më jep kënaqësi kur Cikalleshi shënon 6 gola, e kemi pasur në fushat tona. Kemi edhe Trashin produkt i futbollit tonë. Trajneri vjen në katër ditë këtu. Në Itali i sheh lojtarët brenda kampionatit, kurse ne i kemi jashtë dhe trajneri është menaxher. Kërkohet një strategji afatgjatë”, tha Zajmi.

Ndër të tjera ai shtoi në lidhjen me Rejën: “Duhet parë mirë çështja e trajnerit. Reja po e krijon një skuadër. Nuk është e lehtë të vendosësh një trajner. Kjo skuadër praktikisht është e këtij trajneri”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono