Zaev vizitë një ditore në Tiranë

13:57 | 12/03/201913:570

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut do jetë nesër në Tiranë për një vizitë zyrtare 1 ditore. Sipas Klan Maqedonia, ai do shoqërohet nga zëvendëskryeministri për cështje europiane, Bujar Osmani dhe ministri i Jashtëm Nikola Dimitrov.

Delegacioni maqedonas do pritet në një ceremoni zyrtare në pallatin e brigadave nga kryeministri Edi Rama. Dy kryeministrat Rama e Zaev do kenë një konferencë të përbashkët për shtyp në orën 11:15.

Delegacioni maqedonas do ketë takime me presidentin e republikës Meta e kreun e Kuvendit Ruçi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono