Zaev nis vizitën në Tiranë, takohet me Ramën

10:25 | 13/03/2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, zoran Zaev, nisi këtë të mërkurë vizitën zyrtare në Tiranë. Delegacioni maqedonas u prit në një ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama dhe Zoran Zaev.

Mësohet se ata do të kenë një konferencë të përbashkët për shtyp në orën 11:15. Sipas Klan Maqedonia, Zaev do shoqërohet nga zëvendëskryeministri për çështje europiane, Bujar Osmani dhe ministri i Jashtëm, Nikola Dimitrov./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono