Young Zerka flet për Ronela Hajatin dhe projektet e tij të reja

11:07 | 14/08/2018

Me një sfond fantastik në Llaman dhe me festa plot me shkumë ishte i ftuar në Edicionin Veror edhe Young Zerka ose e thënë ndryshe “Xhamajkani nga Korça”. Ai tregoi për ne kuptimin e emrit të tij dhe fillesat e karrierës në Shqipëri pas kthimit nga Anglia. Zerka foli dhe për projektin më të ri të quajtur “Anna”, një eksperiment për të në një stil ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim deri më tani.

Këngëtari u shpreh se me këtë këngë ai po sjell dhe një risi në tregun shqiptar me një rrymë e cila është tashmë e famshme në Brazil. Ai gjithashtu tha se nuk u kushton rëndësi klikimeve të pakta në You Tube. Me padurim priten edhe 8 këngët e tij reja, të cilat Zerka i ka paralajmëruar me fshirjen e çdo postimi nëpër rrjetet sociale. Duket se drejtimi i ardhshëm është tek bashkëpunimet me këngëtarë francezë.

Edicioni Veror u bë dhe miku më i ri mediatik i këngëtarit. U diskutua edhe marrëdhënia me këngëtaren Ronela Hajati, ku pavarësisht thashethemeve romantike ai akoma shprehet se janë një çift i mirë kolegësh. Young Zerka premtoi se gjithmonë do ti qëndrojë besnik origjinalitetit të tij, duke sjellë produkte sa më të mira për publikun./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono