Ylber Gjini: Dua të thyej rekord botëror me Kontin e Operas “ Il trovatore”

19:22 | 11/04/2019

Realizmi i Kontit de la Luna te opera “Il trovatore” është sfida dhe rekordi që ka vendosur ta thyejë baritoni Ylber Gjini. Në moshën 60-vjeçare ai është duke punuar për të jetësuar këtë personazh pas 12 vitesh. Në një intervistë për ABC News ai rrëfen detaje rreth vështirësive të personazhit. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono