Xhihadisti sulmon me thikë dy agjentë policie para parlamentit në Tunizi

11:55 | 01/11/201711:550

Dy agjentë policie në shërbim para parlamentit në Tunizi janë sulmuar me thikë nga një i dyshuar si ekstremist islamik. Njëri prej tyre u plagos në fyt ndërsa tjetri në kokë. Lajmi u konfirmua nga ministria e brendshme tuniziane në një deklaratë për shtyp duke theksuar se një nga agjentët e plagosur ndodhet aktualisht në terapi intensive. Autori i sulmit u arrestua dhe prani se prej trej vjetësh mbështeste ideologjinë xhihadiste.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono