Xherdan Shaqiri i pandalshëm, mposht Manchester United

19:13 | 16/12/2018

Xherdan Shaqiri ishte padyshim ylli i ndeshjes së të dielës mes Liverpool-it dhe Manchester United. I futur në lojë si zëvendësues, sulmuesi me origjinë shqiptare arriti të shënojë dy gola, duke i dhënë skuadrës së tij kreun e renditjes.

Shaqiri zëvendësoi Naby Keita-n në minutën e 70. Dy minuta më vonë ai shënoi golin e parë për Liverpool-in duke e kaluar dhe njëherë në avantazh skuadrën e tij.

Fillimisht kishte shënuar Sadio Mane, ndërsa Jesse Lingard e barazoi në minutën e 33. Qershia mbi tortë erdhi 8 minuta më vonë, kur Shaqiri shënoi golin e dytë dhe duke siguruar fitoren. Tashmë “The Reds” ndodhen në vendin e parë, një pikë larg rivalëve të Manchester City.

Fitorja e sotme është një fitore shprese për tifozët e Liverpool-it, të cilët më në fund kanë të drejtë të mendojnë se ky mund të jetë me të vërtetë viti i tyre që të përfundojnë të parët në Premier League./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono