Xheni Karaj në “Provokacija” rreth komunitetit LGBT

10:30 | 28/03/2018

Aktivistja e e të drejtave LGBT, Xheni Karaj, ishte e ftuar në “Provokacija” nga Mustafa Nano.
Ajo foli rreth çështjes së bullizmit të ushtruar në gjimnaze ndaj anëtarëve të këtij komuniteti.
Karaj tha se janë organizuar disa takime në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës dhe Ministrisë së Arsimit për disa takime informuese rreth kësaj çështjeje./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono