Xhaka shkëlqen në Zvicër, Blick e përfshin në formacionin e yjeve

21:57 | 09/12/201921:570

Taulant Xhaka është përfshirë në formacionin më të mirë të Zvicrës, pas paraqitjes së bërë në ndeshjen që Basel fitoi me rezultatin 4-0 ndaj Sion. Mesfushori ishte në lartësinë e duhur në qendër të mesfushës dhe Blick e ka vlerësuar duke e përfshirë mes yjeve të javës.

Në formacion për Basel ishte edhe Edon Zhegrova, kurse në krahun tjetër nga minuta e parë e nisën Bastian Toma, Ermir Lenjani dhe Pajtim Kasami. Të tre dolën kokëulur në derbin me kuqezinjtë e Baselit. /abcnews.al

Formacioni më i mirë sipas Blick

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono