“Xhaka më kërkoi kohë të mendohej, ja si ka vendosur për të ardhmen”

22:28 | 14/01/202022:280

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka folur për të ardhmen e mesfushorit me origjinë shqiptare, Granit Xhaka. 27 vjeçari dukej se do të largohej nga Arsenali këtë muaj janar, pasi kishte arritur një akord paraprak me Hertha Berlin. Megjithatë, Arteta ka hedhur poshtë çdo zë.

Arteta tha për Granit Xhakën: “Doja që Xhaka të dëgjonte opinionin që unë kisha për të, doja që ai ta dinte që ka mbështetjen time të plotë. Edhe klubi mbështet Granitin, i cili është një lojtar shumë i rëndësishëm. I kërkova që të qëndrojë këtu.

Xhaka më tha që do ta mendojë dhe pas disa ditësh, më tha që ndihet i lumtur këtu dhe marrëdhënia mes nesh është e shkëlqyer. Mendoj se ka ndërruar mendje dhe nuk do të largohet”, tha mes të tjerash strategu spanjoll i Arsenalit.

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono