Xhaka jashtë liste, tjetër skenar për këtë vendim

23:03 | 10/10/201923:030

Taulant Xhaka nuk është ftuar në kombëtare për ndeshjet me Turqinë dhe Moldavinë. Trajneri Edoardo Reja, gjatë konferencës për shtyp u shpreh se mesfushori është lënë jashtë për t’i dhënë një mundësi të rinjve, madje përmendi emrin e Lindon Selahit.

Gjatë emisionit Pressing ABC News, u fol edhe për Xhakën dhe sipas asaj që gazetari Anton Cicani, shkaku që lojtari i Basel ka mbetur jashtë është Klaus Gjasula. Mesfushori i Paderborn u paraqit mirë me Islandën dhe shikohet si titullar.

Kështu Xhaka nuk do të jetë ndaj Turqisë, ashtu sikurse edhe lojtarë të tjerë si Armando Sadiku, Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj. Ndeshja e nesërme është programuar të zhvillohet prej orës 20:45. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono