Xhafaj: Në 2018 Shqipëria del nga lista e vendeve ku kultivohet drogë

12:25 | 07/12/2017

Ministri i Brendshëm shqiptar Fatmir Xhafaj, gjatë vizitës në Bruksel, zhvilloi një takim me Komisionerin për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn.

Xhafaj sipas njoftimit për shtyp të ministrisë së Brendshme,  i tha Hahn se Shqipëria nuk do të jetë më në listën e vendeve ku kultivohet drogë, pasi masat për vitin 2018 janë marrë që tani.

Gjithashtu ministri i Brendshëm i pohoi Komisionerit për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, se janë skanuar grupet kriminale dhe asetet e tyre.

Hahn nga ana e tij ka deklaruar se “Periudha në vijim është shumë deçizive për Shqipërinë”. Ai  sugjeroi njohjen më të thellë të arritjeve të palës shqiptare, përmes medias së huaj, për të reduktuar efektet negative të stigmatizimit të padrejtë të vendit. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono