Xhafaj me ambasadorët e BE: Policia është në rrugën e duhur

16:47 | 13/03/2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, zhvilloi një takim për më shumë se 2 orë me ambasadorët e vendeve të BE-së në Tiranë. Pas takimit, ministri Xhafaj publikoi në Twitter se çfarë ishte diskutuar me dyert të mbyllura.

“Prezantuam rezultate konkrete në disa fusha e veçanërisht në luftën kundër krimit të organizuar në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”, antikanabisin, menaxhimin e kufirit, reformën e policimit në komunitet, Vetting-un etj. Shprehëm mirënjohjen për bashkëpunimin e krijuar këto muaj pune të përbashkët”, shkruan ministri i Brendshëm.

Në fund, Xhafaj theksoi se policia është në rrugën e duhur dhe të vendosur për të ecur përpara./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono