WhatsApp vjen me një ndryshim të madh

20:56 | 26/02/2018

WhatsApp po përgatitet për një ndryshim të madh, që mund t’iu kushtojë para nëse nuk jeni të vëmendshëm.

Sipas the Mirror, aplikacioni komunikativ ka njoftuar se do të lançojë opsionin e sistemit të pagesave.

Ky opsion i ri do të lehtësojë përdoruesit të kalojnë transferta parash më lehtësisht midis tyre.

Njoftimi vjen pasi kompania performoi një testim me rreth një milion përdorues.

Opsioni i ri do të nisë në Indi, ku gjenden rreth dy milionë përdorues.

Çdokush që dëshiron të përdorë opsionin duhet të lidhë llogarinë e WhatsApp me atë të bankës.

Ideja është që me këtë sistem të ri është që shuma të vogla parash mund të dërgohen më shpejt midis miqsh./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono