Wenger “refuzon” Bayernin, merr detyrën e re!

18:07 | 13/11/201918:070

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është emëruar si shefi i ri i FIFA-s për zhvillimin global të futbollit, me francezin që do të mbikëqyrë rritjen e sportit, plus çështjet teknike. 70-vjeçari u lidh kohët e fundit me stolin e Bayern Munich, pas shkarkimit të Niko Kovac, por kjo pistë ka rënë poshtë.

Wenger do të jetë autoriteti kryesor për çështjet teknike në Kolegjet Këshilluese Teknike të Futbollit së FIFA-s. Ai do të jetë gjithashtu kryetari i një grupi studimi teknik.

“Mezi pres të marr këtë sfidë të rëndësishme, jo vetëm sepse kam qenë gjithmonë i interesuar të analizoj futbollin nga një perspektivë më e gjerë, por edhe sepse misioni i FIFA-s është me të vërtetë global”, tha Wenger në faqen zyrtare të FIFA-s./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono