Wenger do Anglinë sërish, një opsion edhe për Allegrin

11:51 | 26/09/201911:510

Arsene Wenger dhe Max Allegri mund të drejtojnë në Premier League. Për ish-trajnerin legjendar të Arsenal, situata është disi më ndryshe. Kjo pasi është dëshira e tij të drejtojë Manchester United dhe këtë e ka shprehur për “BeIn Sport”. Ole Gunar Solskjaer rrezikon, pasi “Djajtë e kuq” e kanë nisur keq kampionatin.

Një tjetër trajner në Premier League që rrezikon vendin e punës është Mauricio Pochettino. Tottenham u eliminua së fundmi nga Carabao Cup prej Colchester dhe padyshim që është një dështim. Alternativa për ta pasuar është pikërisht Max Allegri.

Italiani së fundmi është lakuar si opsion edhe për spanjollët e Real Madrid dhe duhet ta mbajë telefonin hapur. “The Sun” raporton se londinezët e kanë në listën e tyre ish-trajnerin e Juventusit, gjithmonë nëse vendosin të mbyllin bashkëpunimin me Pochettino. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono