Wenger-Bayern, gjithçka vendoset javën e ardhshme

22:41 | 08/11/201922:410

Bayern Munchen vendosi të shkarkojë trajnerin Niko Kovac disa ditë më parë dhe deri më tani, ende nuk është gjetur pasuesi i kroatit. Drejtuesit bavarezë po punojnë për të siguruar shërbimet e një trajneri të njohur dhe Arsene Wenger, shihet si favoriti kryesor për t’u ulur në krye të stolit.

Strategu francez ka refuzuar shumë oferta që nga koha kur u largua nga Arsenali, por një oferte të Bayernit, vështirë se mund t’i thotë “jo”. Siç raportojnë mediet gjermane, Wenger dhe drejtuesit e Bayernit do të ulen në tavolinë në fillim të javës së ardhshme për të diskutuar kushtet e kontratës.

Wenger qëndroi në krye të Arsenalit për plot 22 vite, duke fituar trofe të shumtë. Gjithashtu, Wenger është i vetmi trajner që e ka fituar kampionatin në Premier League pa asnjë humbje, një rekord që vështirë se do të përsëritet nga ndonjë ekip tjetër./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono