VV-LDK “hapin kartat” dhe mbyllin gojën, gazetarja: Nëse shkojnë në zgjedhje partitë janë humbëse

09:59 | 10/01/202009:590

Në një lidhje me “Abc e mëngjesit”, gazetarja Blerta Dalloshi Berisha ka folur për takimin mes të kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Gazetarja thotë se Lëvizja Vetëvendosje po mësohet me natyrën e negociatave, një qasje e cila fillimisht nuk i ka pëlqyer.

“VV është tashmë duke u mësuar më negocitatat. Janë kthyer në tavolinë opsione të tjera të cilat kanë dalë në tavonlinë për tu diskutuar mes tyre. Ndoshta edhe mbahen takime të fshehta. Të dyja partitë e dinë që janë humbëse nëse shkojnë në zgjedhje. LDK ka paraljmëruar se nuk do të qëndrojë më duarkryq”, u shpreh gazetarja.

Më tej ajo theksoi se ultimatumi i presidentit Thaçi nuk ka bazë Kushtetuese. Ish – kryetari i Gjykatës Kushtetuese është shprehur se ultimatumi nuk ka ndonjë efekt juridik, tha gazetarja./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono