Vuçiç për ndryshimin e kufijve: Mbroj interesat e popullit serb

17:11 | 16/10/2018

I pyetur nga gazetarët gjatë një konference për shtyp në Beograd, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ndër të tjera ka folur dhe për idenë e ndryshimit tëkufijve me Kosovën. Ai u shpreh se ideja e demarkacionit do të thotë se në këtë mënyrë do të mund të dihen kufijtë mes serbëve dhe shqiptarëve, por qytetarët serbë mendojnë ndryshe, dhe ai është i detyruar të respektojë vendimin e tyre.

I pyetur nga gazetarët nëse në Paris, ku në nëntor do të shënohet 100-vjetori i fitores në Luftën e Parë Botërore, nëse do të bisedojë me Hashim Thaçin, ai tha se ishte i gatshëm për të folur në çdo kohë dhe kudo./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono