Vuçiç për ANSA-n: Nuk do njohim Kosovën pa marrë asgjë në këmbim

10:52 | 05/03/2019

Në një intervistë për agjencinë italiane të lajmeve ANSA, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç la hapur mundësinë se në të ardhmen mund të njohë Kosovën si shtet të pavarur. Kreu i shtetit serb u shpreh se nuk do ta njohte Kosovën pa marrë në këmbim asgjë, dhe për këtë arsye fillimisht duhet arritur në një kompromis. Ai theksoi se me ndihmën e miqve europianë dhe me mbështetjen e Rusisë, Amerikës, Kinës dhe vendeve të tjera, mund të arrihet një zgjidhje. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono