Vuçiç homazhe në vendin ku u vra Oliver Ivanoviç në Mitrovicë

16:19 | 20/01/2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç bëri homazhe në Veri të Mitrovicës, në vendin ku u vra politikani serb Oliver Ivanoviç në 16 janar të këtij viti.

Edhe pse nuk ishte pjesë e axhendës ai vendosi kurorë me lule para selissë së Iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi”. Më pas, Vuçiç u nis për në pjesën qendrore të Kosovës, në Graçanicë dhe Llapna Sellë, ku do të bisedojë me banorët lokalë. Kjo është vizita e shtatë e Vuçiç në Kosovë në pesë vitet e fundit, ndërsa e para në cilësinë e presidentit të Serbisë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono