Vritet tjetër shqiptar në burgjet greke

12:14 | 01/05/201912:140

Një tjetër shqiptar është vrarë në burgjet greke. Ngjarja ka ndodhur në burgun e Trikalas pas një sherri mes të dënuarve. Viktima është një 29-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Sipas mediave greke, kanë qenë dy të burgosur rusë që sulmuan me thika të improvizuara të burgosurin shqiptar. Ky i fundit u dërgua me urgjencë në spitalin e burgut, por pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, nuk mundi të mbijetonte. 29-vjeçari kishte pësuar plagë të shumta nga goditjet me thika, të cilat i kishin shkaktuar gjakderdhje.

Ky është i burgosuri i dytë që vritet në burgun e Trikalas brenda 20 ditëve. Më 12 Prill, një i burgosur 60-vjeçar u vra pasi u konfliktua me një shqiptar. /tvklan.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono