Vrau të dashurin e motrës dhe kushëririn e tij, Martin Skëndaj: Jam penduar!

21:21 | 21/12/201921:210

Martin Skëndaj, i akuzuar për vrasjen e të dashurit të motrës dhe kushëririt të tij do të qëndrojë në burg pa afat.

Gjykata e Fierit dha masën e sigurisë për të dhe deklarata e mbrojtjes së avokatit të tij nuk ndikoi aspak në vendim. Mësohet se Skëndaj ka shfaqur shenja pendimi dhe nuk ka folur asnjë fjalë.

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë me burg pa afat për Martin Skëndaj që të enjtë vrau dy të rinj në Patos.

Kujtojmë se një prej viktimave kishte lidhje dashurie me motrën e tij. Në seancë mësohet se ai ka heshtur.

Avokati i tij ka sqaruar rrethanat e ngjarjes që e solli 23 vjeçarin përpara togave të zeza. Sipas tij Skëndaj nuk kishte qëllim ti vriste viktimat por e ka kryer krimin në kushtet e tronditjes së thellë psikike dhe sherreve të herë pas herëshme mes dy fiseve.

Po gjykata nuk mori në konsiderat asnjë provë lehtësuese dhe e la Skëndajn në burg.

Konflikti mes familjeve Skëndaj dhe Rapaj ka disa muaj që ka ndodhur. Asnjë nga familjet nuk ishte dakord me lidhjen mes Almës dhe Manolit.

Vetë Skëndaj dhe i ati i tij ishin konfliktuar fizikisht me viktimën dhe të afërmit e familjes Rapaj ku mësohet se janë gjuajtur edhe me mjete të forta tre ditë para vrasjes.

Autori i krimit shkoi ditën e enjte në poliklinikën e Patosit për të marrë një raport mjekësor pasi ishte dhunuar dhe aty mbërritën edhe Elis Kapaj dhe Manol Rapaj.

Situata doli jashtë kontrollit dhe Skëndaj nxorri armën e shërbimit dhe qëlloi për vdekje dy të rinjtë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono