Vrau nga pakujdesia kolegun e punës, arrest me burg për 25 vjeçarin

16:23 | 12/02/2019

Gjykata ka lënë në burg 25-vjeçarin Enderis Dodaj, i cili vrau nga pakujdesia kolegun e punës në Pukë. Krimi i rëndë ndodhi mbrëmjen e 8 shkurtit, ku 25 vjeçari Doda vrau kolegun e punës, pranë hidrocentralit.

Nga hetimet  vërehet se e vrasja ka ndodhur nga pakujdesia. Dodaj  ka qëlluar me armë zjarri, tip pistoletë shtetasin Petrit Biba, ne prani të disa punonjësve të tjere, qe po pushonin ne te njejtin ambient”, informoi policia e Shkodrës. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono