Vrasje e trefishte në Prishtinë

21:36 | 22/04/201921:360

Një vrasje e trefishtë ka tronditur mesditën e sotme Prishtinën, ku një burrë ka ekzekutuar dy anëtare të familjes dhe më pas veten. Nga hetimet paraprake rezulton se autori i krimit ka qenë person me probleme mendore.

Një vrasje e trefishtë ka ndodhur në mesditë në Prishtinë. Dyshohet se H. Krasniqi 61 vjeç fillimisht ka vrarë gruan pastaj gruan e djalit të tij dhe së fundmi ka vrarë veten. E gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në sy të mbesës së tij dy vjeç e cila tashmë ka mbetur pa nënë.

Baki Kelani zëdhënës i Policisë së Kosovës: “Bëhet fjalë për një rast i cilësuar si ‘vdekje e dyshimtë, vrasje e rëndë dhe vetëvrasje’. Kanë humbur jetën 3 persona, një burrë, një grua dhe një vajzë e lindur në vitin ‘91”.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka se personi në fjalë ka qenë me problem psikike.

Imer Beka, Prokuroria Themelore e Prishtinës: “Motivet nuk i kemi zbardhur ende, por kemi marrë informacion se personi që ka bërë këtë ka qenë me probleme mendore”.

Sipas prokurorit në bazë të dëshmitarëve çifti në fjalë ishte duke ndjekur procedurat e shkurorëzimit, derisa djali me nusen nuk kanë jetuar me ta në të njëjtën banesë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono