Vrasja për pasion në Kavajë, flasin babai dhe motra e burrit të parë të Marsida Qatjas

15:50 | 11/10/201915:500

Falënderojnë zotin që dy fëmijët e rritur të Marsida Qates nuk ishin në shtëpinë e nënës së tyre natën kur u vra një burrë dhe një polic u plagos. 

Në katër vitet e divorcit të prindërve, Marsidës dhe burrit të saj të parë i cili jeton në Kavajë, djali 14 vjeç dhe vajza 9 vjeçe qëndronin më shumë në shtëpinë hallës dhe gjyshit.

Xhevdet Sinka dhe vajza e tij thanë se nipa dhe mbesa e tyre janë tronditur nga lajmet që lexuan në internet. Pas bisedës me familjarët e burrit të parë të 30 vjeçares, gazetarja Anila Sefa iu rikthye skenës së krimit.

Në shtëpinë e gruas, ku mbeti i vrarë Dritan Haxholli dhe u plagos polici Bledar Toçi i cili u vu në masë arresti. Ndërsa lufta u bë në katin e parë, fëmija i vogël dy vjeçar nga martesa e dytë, babai i të cilit ndodhet në burg në Gjermani, ka qenë duke fjetur në katin e dytë të shtëpisë.

Grupi hetimor nuk ka nxjerrë akoma një version përfundimtar për shkakun e ngjarjes përveçse të atij që lidhet me pasionin. Viktima ishte një ish i dashur i gruas së tre fëmijëve, person i frikshëm dhe problematik. Disa herë i dënuar për krime të rënda dhe që kërkohej për kanosje.

Kurse policia sipas dëshmisë së saj një shok i ngushtë dhe që bashkë me dy meshkuj të tjerë po festonin.

Hetuesit janë të mendimit që aty do ishte bërë kasaphanë por Dritan Hoxhollit i cili shtiu i pari i ngeci kallashnikovi. Ky ka qenë dhe moment kur Bledar Toçi qëlloi disa herë mbi të duke e lënë të vdekur në vend./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono