Vrasja në Lezhë, kapet 50-vjeçari

13:27 | 19/06/201913:270

Policia e Lezhës ka arrestuar autorin e krimit që ndodhi paraditen e kësaj të enjte. Ai vrau mikun e tij pas konfliktin për barin e kositur.

Autori që vrau mikun e tij për një karrocë bar u arrestua disa orë pas ngjarjes. Për kapjen e Tonin Gjinit, 50 vjeç, ndihmuan dhe familjarët që negociuan me policinë.

Ai ishte fshehur në zonën e thellë të Kashnjetit të Lezhës, aty ku dhe banonte. Bashke me vrasësin u gjet edhe arma e krimit, kallashnikov. Gjini akuzohet për vrasje me paramendim të Gjin Markut, 64 vjeç.

Mësohet se autori i kishte kërkuar barin e kositur viktimës, por ai nuk ka pranuar.

Refuzimi ka nxitur konfliktin midis palëve dhe paraditen e kësaj të mërkure, 50-vjeçari shtiu me kallashnikov ndaj Gjonit, i cili ishte në fushë duke mbledhur barin bashkë me disa punëtorë./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono