Vrasja në kufi për pazaret e drogës, gjykata dënon me burg autorët

13:12 | 29/10/201913:120

Gjykata e Korçës ka shpallur sot vendimin për vrasjen e 42 vjeçarit Zarif Alliu i cili u masakrua me mjete të forta pas prishjes së pazareve të drogës.

Dy autorët e krimit, David Myrte dhe Spiro Xholi u dënuan respektivisht me 14 dhe 17 vite burg për veprën penale të vrasjes me dashje e kryer në bashkëpunim. Ndërkohë, Prokuroria në pretencë kishte kërkuar 18 vite burg për secilin.

Mbrojtja e të pandehurve ka mbajtur qëndrim mohues ndaj akuzave,ndërsa e ka cilësuar hetimin të paplotë dhe ngjarjen të pazbardhur.

Procesi për vrasjen e 42 vjeçarit Zarif Alla, i cili u gjet i vdekur në afërsi të kufirit me Greqinë, zgjati dy vite e gjysmë dhe u zvarrit për shkak të një letërporosie, e cila erdhi nga Greqia 7 muaj pas kërkesës së palës mbrojtëse.

Në Mars të vitit 2017, në fshatin Braçanj, u gjet i vdekur 42 vjeçari Zarif Alliu dhe i plagosur rëndë shoku i tij Mendor Burnazi.

Policia arrestoi për ngjarjen David Myrten i cili në bashkëpunim me Spiro Xholin, vranë me mjete të forta Zarif Alliun për një borxh prej 12 mijë euro që i detyroheshin viktimës pas transportit drejt Greqisë të një ngarkese me drogë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono