Vrasja e Majollarit, Apeli lë në fuqi vendimin për Kastriot Gjuzin

09:50 | 01/08/201909:500

Gjykata e Apelit të Tiranës ka lënë në fuqi vendimin për pushimin e hetimeve ndaj Kastriot Gjuzit, si i dyshuar për vrasjen e Mario Majollarit. Ai dyshohej se e kishte kryer këtë vrasje më 10 Prill të vitit të kaluar për hakmarrje.

Gjykata e Shkallës së Parë pushoi hetimet për Kastriot Gjuzin me kërkesë të Prokurorisë më 28 Maj. Ky vendim u erdhi me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës pasi nuk u gjetën prova të mjaftueshme që ta lidhin Gjuzin më vrasjen. Vrasja e 28-vjeçarit Marjo Majollari ka mbetur tashmë pa autor.

Fillimisht, Kastriot Gjuzi u dyshua se e ka ekzekutuar Majollarin për arsye hakmarrjeje, akuzë që nuk u faktua nga prokuroria. 18 vite më parë, babai i Marios, Avni Majollari, kishte ekzekutuar vëllain e Kastriot Gjuzit, Ilir Gjuzin si dhe shokun e tij Armando Nelaj, për vrasje të dyfishtë. Avni Majollari u dënua nga Gjykata e Tiranës me burgim të përjetshëm./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono