Voskopojë/ Zbulohet një predhë e Luftës së Dytë Botërore

16:31 | 13/03/2018

Një predhë e përmasave të mëdha, u gjet këtë të martë, në një rrugë në Voskopojë.

Predha është zbuluar gjatë punimeve të segmentit, që të çon drejt kampit të pushimit.

Policia shkoi në vendin e ngjarjes dhe bëri rrethimin e zonës.

Dyshohet se predha i takon periudhës së Luftës së Dytë Botërore.

Por lloji i saj do përcaktohet nga ekspertët e ushtrisë, që do kryejnë edhe çaktivizimin e bombës./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono