Fansi hedh në gjyq Madonën për vonesat në koncerte

15:43 | 09/11/201915:430

Ylli i muzikës pop Madona, është hedhur në gjyq nga fansat e saj për shkak të vonesave të shumta dhe të shpeshta në koncertet e saj. Turi I saj I fundit zakonsiht nis me dy orë vonesë.

Nuk është një risi fakti se Madona i nis koncertet e saj me disa orë vonesë. Disa vite më oparë ajo u prit me fishkëllima nga publiku pasi koncerti nisi 60 minuta më vonë se orari i caktuar.

Por ajo ofendoi turmën e njerëzve duke i thënë të mbyllin gojën. Me “Madame X Tour” po ndoh e njëjta gjë, nis gjithmonë disa orë me vonesë. Një fans u zemërua aq sa vendosi të ndërmarrë një veprim ligjor.

Këngëtarja ka pasur gjithnjë vesin për të lënë publikun në pritje të gjatë. Në një rast ajo u vonua tre orë dhe më pas ishte justifikuar me faktin se ishin fansat që vinin shumë më herët.

Zakoni i keq vazhdoi dhe ndër vite dhe “Madame X Tour” nis zakonisht me dy orë vonesë. Fansat janë lodhur duke e pritur dhe kanë vendosur t’i drejtohen gjykatës. Sipas mediave, Nejt Holander ka kërkuar rimbursimin e biletës por kur iu mohua vendosi të ndërmarrë haoa ligjorë së bashku me një grup personash të tjerë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono