Volejboll | “Krenarë për ju vajza”, Partizani bën histori në Champions!

21:57 | 16/10/201921:570

Partizani në volejboll për femra ka shkruar historinë, duke u kualifikuar në turin e dytë të Champions League. Vajzat nga kryeqyteti kanë triumfuar edhe në ndeshjen e dytë ndaj ekipit boshnjak të ZOK Bimal-Jedinstvo. Në kryeqytet vajzat e drejtuara nga Nejat Sancak kishin fituar me rezultatin 3-1. Këtë herë triumfi ishte më i ngushtë, 2-3.  Shorti i ka rezervuar ekipit kryeqytetas në turin e dytë skuadrën e Vasas.

Sa i takon ndeshjes së sotme, Partizani e nisi mirë dhe e fitoi setin e parë me rezultatin 21-25. Kundërpërgjigja e skuadrës vendase ishte e menjëhershme, pasi i barazuan shifrat në 1-1. Seti i dytë u mbyll me shifrat 25-19.

Vajzat e skuadrës së kuqe u mobilizuan sërish dhe ia dolën të fitojnë 18-25 në setin e tretë dhe kalimi në turin e dytë në Champions League u sigurua. Boshnjaket e barazuan ndeshjen, pasi triumfuan 25-21 në setin e katërt. Seti final u fitua nga Partizani, 13-15, dhe festa ishte e gjitha e kuqe. Edhe klubi i futbollit e ka përjetuar këtë sukses, teksa kanë bërë edhe një postim në faqen zyrtare në “Facebook”.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono