“Vol-vo 4”, një pjesë e të arrestuarve apelojnë masën e sigurisë

12:50 | 29/10/2018

Një pjesë e personave të lënë në burg pas operacionit “Vol-vo 4” kanë apeluar në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda masën e sigurisë “arrest në burg” të caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë.

Mësohet se kërkesën për Apelim e kanë dorëzuar avokatët e më shumë se 10 te arrestuarve, mes të cilëve edhe ata të dy ish- deputetëve Arben Ndoka dhe Arben Çuko. Sot  mbyllet afati ligjor për partaqitjen e kërkesave për apelimin për masat e sigurisë për këta persona.

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka lënë në burg 24 nga 34 personat e arrestuar në operacionin “Vol-vo 4”. 8 të tjerë janë lënë në “arrest shtëpie”, ndërsa për 2 gra të arrestuara Gjykata e Shkallës së Parë vendosi masën e sigurisë “detyrim paraqitjeje”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono