Vlorë, sekuestrohen 77 kg drogë, pranga 51 vjeçarit

09:08 | 19/12/2017

77 kg Cannabis Sativa janë sekuestruar në lagjen ”11 Janari” në hyrje të autostradës Vlorë-Fier, ndërsa në pranga ka rënë një person. Lënda narkotike ishte e paketuar në 27 pako dhe e vendosur në çanta sporti. Specialistët e Seksionit kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë e gjetën në brëndësi të mjetit tip ”Opel”, i cili drejtohej nga shtetasi Renato Agalliu, 51 vjeç, banues në Fier.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar edhe mjeti tip Opel.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e të tjerë shtetasve të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet hetimore iu referuan Prokuroisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, në ngarkim të shtetasit të mësipërm për veprime të mëtejshme./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono