Vlorë/ Reshje të shumta shiu, përmbyten rrugët dhe bulevardi i qytetit

17:19 | 13/02/2018

Rrugët e qytetit të Vlorës u mbuluan nga uji si pasojë e reshjeve të shumta të shiut. Bulevardi kryesor i qytetit Vlorë – Skelë, rruga pranë portit, rruga pranë lagjes “28 dhe 29 Nëntori”, në lagjen “Kushtrimi, por edhe disa rrugë të tjera janë mjaft të vështira për t’u kaluar nga drejtuesit e automjeteve, për shkak të pranisë së ujit. Ndërkohë, moti i keq ka krijuar probleme edhe në portin e Vlorës. Pasditen e së martës u pezullua lundrimi detar, situatë që vijoi deri të mërkurën paradite. Të gjitha mjetet lundruese nuk do të lejohen të dalin në det. Nga përmbytja e nënstacionit të Radhimës janë stakuar fiderat që furnizojnë me energji Tragjasin, Orikumin, Llogaranë dhe Radhimën. Shtabi i Emergjencave Civile u ka bërë thirrje familjeve qeë jetojnë afër lumit të Izvorit në zonën e Dukat – Orikumit, që të evakuuohen nga banesat për të shmagur çdo situatë të pazakontë nga reshjet. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono