Vlorë, një 40 vjeçar tentoi t’u vinte zjarrin dy fëmijëve të vegjël

13:19 | 09/12/201813:190

Një 40 vjeçar ka tentuar t’u vërë flakën dy fëmijëve e tij. Ai i ka spërkatur me benzinë, por fatmirësisht ka ndërhyrë policia duke arritur t’i shpëtojë në kohë. Gjithçka ka ndodhur kur Zigur Lleshi është nisur nga shtëpia me fëmijët e mitur 3 dhe 4 vjeç dhe ka dalë në rrugë. Ai ka njoftuar të vëllanë se do vriste fëmijët dhe veten. Në këtë kohë vëllai ka njoftuar policinë, e cila e arrestoi Lleshin me një bidon me benzinë. Policia hyri në negociata deri sa bindi 40 vjeçarin i cili u arrestua. Ndërkohe nëna e të vegjëlve ishte larguar një ditë më parë nga shtëpia nga frika e bashkëshortit, pasi sipas saj ai pinte alkool dhe ishte i dhunshëm. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono